Šablonas parsisiuntimui: MAŽOS VERTĖS SKELBIAMOS APKLAUSOS PIRKIMO SĄLYGOS: INTERNETO SVETAINĖS SSL SERTIFIKAVIMO PASLAUGOS.

Paslaugos suteikimo terminas

SSL sertifikatai išduodami tik užbaigus pasirinktą užsakovo patikrinimo procedūrą. Skirtingos procedūros trunka skirtingai:

  • Domain Validation: 5 minutes.
  • Organization Validation 2-3 darbo dienas.
  • Extended Validation 1-6 savaites.

Tačiau šie terminai priklauso tik nuo užsakovo, o ne nuo paslaugos pardavėjo. Patikrinimo procedūra pradedama tik tada, kai užsakovas įkelia CSR. Iki tol užsakymas apskritai nevykdomas ir jokie terminai neskaičiuojami.

Įkėlus CSR ir pradėjus patikrinimo procedūrą, kol užsakovas nepašalins patikrinimo metu nustatytų trūkumų ar nepateiks reikalaujamų dokumentų, sertifikatas nebus išduodamas. Pavyzdžiui, jei perkamas 1 metų sertifikatas ir per 1 metus nuo CSR įkėlimo užsakovas neįvykdė patikrinimo reikalavimų, užsakymas laikomas suteiktu, o sertifikatas taip ir lieka neišduotas.

Jei reikalaujama pateikti sertifikatą konkrečią dieną, tai neturi jokios praktinės reikšmės. Sertifikavimo institucija sertifikatą išduoda tą dieną, kai užbaigiama patikrinimo procedūra. Norėdamas sertifikatą gauti vėliau, užsakovas turi delsti įvykdyti paskutinį patikrinimo žingsnį. Tačiau taip rizikuojama negauti sertifikato laiku.

Apibendrinant, viešuosiuose pirkimuose racionalu yra nustatyti tik terminą, iki kada turi būti pradėta užsakovo patikrinimo procedūra, skaičiuojant nuo teisingo CSR pateikimo momento.